top of page

ПОВНА НАЗВА

СКОРОЧЕНА НАЗВА

Літературно-меморіальний музей "Музей-садиба Анни Дущак"

Музей Анни Дущак

У селі Тисовець Великокучурівської СТГ 28 серпня 2023 року відбулася довгоочікувана подія відкриття Літературно-меморіального музею «Музей-садиба Анни Дущак

У день Успіння Пресвятої Богородиці у селі Тисовець відкрили Музей-садибу Анни Дущак, який розміщено в колишній батьківській хаті поетеси, де зібралося багато жителів та гостей громади, поціновувачів творчості поетеси. Захід розпочався з вітального слова сільського голови Василя Тодеренчука, який висловив подяку усім небайдужим, хто долучився до втілення мрії багатьох, зокрема родині Анни – брату Івану та племіннику Денису Дущакам. Сільський голова зазначив, що в часи агресії, коли ми вкотре стверджуємо нашу незалежність, боронимо нашу землю, ми спільними зусиллями бережемо нашу спадщину, кожен з нас, своєю працею, невтомно творить історію для прийдешніх поколінь. Поезія Анни – це безмежна любов, теплота до українського народу та рідного краю.

Захід відвідало багато почесних гостей: заступниця начальника Чернівецької ОВА Юлію Грицьку-Андрієш, депутат Чернівецької обласної ради Петро Брижак, начальниця управління культури Чернівецької ОВА Олена Боднар, в.о. директора Чернівецького краєзнавчого музею Оксана Ротар, завідувач вокальної секції, народний артист України, професор Іван Дерда, голова спілки письменників Буковини Василь Джуран та письменники, які присвятили Анні Дущак свої слова. Кожен присутній висловлювали слова вдячності за пророблену титанічну працю, щодо створення Музею-садиби Анни Дущак та зазначили, що відкриття Музею-садиби Анни Дущак – це лише невелика частина того, що ми можемо зробити для збереження та передання нащадкам пам’яті про великий творчий доробок та силу духу справжньої доньки України, якою була Анна.

Сьогодні у батьківській хатині Анни, відчувався її дух, але від нас залежатиме чи пошириться цей дух, чи буде він на Буковині, у всій нашій Україні та й за її межами. Тільки від того, чи будемо ми згуртовані, залежить розвиток та визнання Музею-садиби Анни Дущак.

Завідувачка музею, Наталія Вонча-Боднарюк, зазначила, що Музей садиба не має бути просто музеєм, сюди мають приходити багато людей і брати з нього ті знання і духовність, які кожному надзвичайно потрібні. Вона розповіла, що експозиція музею формувалась з надходжень від Чернівецького краєзнавчого музею, які були у свій час передані американкою, представницею української діаспори, подругою і спорідненою душею Ксенією Гапій. Частина речей, надана місцевими мешканцями, які з ентузіазмом сприйнявши створення в селі музею, приносили речі, які могли бути пов’язані з життям Анни. Наталія зазначила, що ми повинні дбати про те, щоб експозиція музею постійно поновлювалася новими експонатами, цікавими і досі не відомим матеріалами.

Висловлюємо щиру подяку всім за допомогу та підтримку: представникам Чернівецького краєзнавчого музею, педагогічному колективу Тисовецького ЗЗСО І-ІІ ступенів ім.А.Дущак та Відділу ОКМС Великокучурівської сільської ради.

Дякуємо нашим захисникам! Разом ми сила! Вперед до перемоги!

bottom of page