top of page

ЗАСІДАННЯ ІНКЛЮЗИВНО-ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАПРЯМУ

17.02.2023р. на базі Годилівського ЗЗСО І-ІІІ відбулося засідання інклюзивно-індивідуального напрямку на тему : «Формування соціальної компетентності дітей з особливими освітніми потребами в освітньому процесі нового етапу НУШ». Найважливішим завданням сьогодення в педагогіці розглядається завдання повної реалізації прав на якісну освіту дітей з ООП. Це основна умова їх ефективної соціалізації, яка забезпечить особливим дітям активну повноцінну участь в житті суспільства та успішну самореалізацію і соціальну діяльність.

Співпраця між вчителем та асистентом вчителя є дуже важлива для засвоєння знань особливої дитини, допомога під час уроку застосування додаткових заходів, спрямованих на опанування навчального матеріалу. Таку співпрацю ми побачили на уроці української мови з вчителем Лунгул В.В. та асистентом вчителя Руснак К.В. в 5 класі, темою було : «Уживання м’якого знака та апострофа. Тренувальні вправи». Урок був насичений, пізнавальний, включав в собі багато інтерактивних методів. Асистент вчителя Руснак К.В. вдало акомпонувала вчительці Лунгул В.В. брала участь в груповій роботі та приділяла увагу дітям класу.

Важливим моментом організації освітнього процесу є диференційований підхід до навчання та вміле поєднання вчителем фронтальної, групової та індивідуальної форм роботи. Все це ми побачили на уроці в 6 класі з української мови в учителя Романюка Ю.І. спільно з асистентом вчителя Маковей М.Т. тема якого була : «Прикметники, групи прикметників за значеннями».

Учасники напрямку також мали змогу відвідати коворкінг «Організація якісного інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами – запорука успіху дитини», який проводила керівник інклюзивно-індивідуального напрямку Єреміца О.В. Під час якого розглядалися виклики які дає нам інклюзивна освіти в умовах сьогодення, шукали способи їх вирішення, визначали моделі співпраці вчителя - дитини – асистента вчителя та на яких етапах уроку їх доцільно застосовувати.

Співробітництво вчителя та асистента вчителя – суттєвий чинник у структурі професійного співробітництва в інклюзивному класі. Розуміння того, як найкраще встановлювати взаємовідносини у співпраці, допомагає оптимально організовувати навчання учнів з особливими потребами, сприяти їх соціальній адаптації. Дякуємо всім хто зумів це втілити в життя і показати нам сьогодні! Тримаємо разом освітянський фронт! Слава Україні!



コメント


НАШІ КОНТАКТИ

НАША АДРЕСА

  • Facebook

Телефон: (03735) 67045

Email: vkosvita@ukr.net

59052, Україна, Чернівецька область, Чернівецький район, с.Великий Кучурів, вул. Головна, 1

bottom of page