ЗАСІДАННЯ ІНКЛЮЗИВНО-ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАПРЯМУ
- Відділ ОКМС Великокучурівської сільської ради
- 21 жовт. 2022 р.
- Читати 2 хв
21.10.2022 року на базі Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено засідання інклюзивно-індивідуального напряму. Темою засідання було: «Арт – терапевтичні техніки в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами в дошкільному віці та початковій школі». З планом роботи присутніх ознайомила керівник напрямку Єреміца Ю. В. В ході засідання показали співпрацю вихователя Шкробанець Ю. О. з асистентом вихователя Юркевич І. В. під час заняття в дошкільному підрозділі з використанням казкотерапії “Чарівний світ театру”. Асистент вихователя Юркевич І. В. показала роботу не тільки з вихованцями з ООП, а й з усіма дітьми в дошкільному підрозділі. Свою майстерність також показала Шкробанець Ю. О. про що свідчить активність вихованців на занятті та їх позитивний настрій.
Асистенти вчителів нашої громади мали змогу побувати у 3-Б класі на уроці української мови, який проводила вчителька Пилипик Н. В. разом з асистентом вчителя Дуган О. Б. Урок був надзвичайно змістовним та пізнавальним. Учасники семінару мали змогу на практиці побачити модель співпраці вчителя і асистента вчителя. Робота в команді передбачає розподіл обов’язків між вчителем та його асистентом.
На високому рівні показали свою роботи корекційні педагоги Єреміца О.В. (психолог) та Мелевська Т. М. (логопед). Гості мали змогу побувати на груповому логопедичному занятті яке проводила Мелевська Т. М. “У гостях у бабусі” під час якого закріплювали правильну виразну вимову шиплячих звуків та розрізнювали їх на слух. На індивідуальному занятті з психологом Єреміцою О. В. спостерігали як за допомогою арт-терапевтичних методів можна розвивати такі пізнавальні процеси як мислення, увагу, пам’ять, врегульовувати емоційно-вольову сферу.
З доповідями виступали Онещук Н. В. “Гра, як метод навчання дітей з ООП” та Москалюк С. В. “Інклюзивне навчання — рівний доступ до якісної освіти”. Онещук Н. В. розкрила різнобічне значення ігрових методів навчання у процесі пізнавальної діяльності учнів. Ігри формують інтерес до предмету, забезпечують вивчення програмного матеріалу, активізують розумову діяльність, впливають на стосунки вчителя та учнів. Москалюк С. В. зазначила, що найкращі результати інклюзивна освіта дає тоді, коли вся шкільна громада готова реалізовувати її ідеї в повсякденній діяльності.
Під час колоритного виховного заходу “Український борщ — національний бренд кулінарної культури” яскраво було показано групову роботу вихователя Шкробанець Ю. О. та асистента вихователя Юркевич І. В. та вчителя 4-А класу Каліненко О. О. На святі панувала приємна атмосфера, вихованці майстерно грали свої ролі з відповідальністю віднеслися до своїх завдань.
Щиро дякуємо за плідну працю, бажаємо миру всім нам!
Comentarios