
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Великокучурівської сільської ради
Чернівецького району Чернівецької області
Методична робота ПСППОО фізико – математичного напрямку відділу освіти, культури, молоді та спорту Великокучурівської сільської ради у 2021/2022 навчальному році проводилась згідно із вимогами Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", та згідно концепції НУШ, "Про загальноосвітні навчальні заклади", "Про методичне об`єднання вчителів освіти", Рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі післядипломної педагогічної освіти (лист Міністерства освіти і науки України від 03.07.2002 № 1/9-318), , наказу відділу освіти,культури, молоді та спорту Великокучурівської сільської ради «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2021/2022 навчальному році», з метою реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та рівня психологічної підготовки; вдосконалення організації навчання та виховання дітей; приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах наступності, перспективності та спадкоємності в роботі всіх освітніх ланок.
Методична робота з педагогічними працівниками спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми ПСППОО вчителів математики, фізики та астрономії «Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників – шляхом використання інноваційних технологій на уроках фізико-математичних дисциплін, як умова підвищення якості освіти».
А також, члени ПСППОО у ході роботи над проблемою, вирішувалися такі завдання:
-
вивчення Закону України "Про освіту";
-
науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;
-
впровадження педагогічних іновацій та авторських програм НУШ;
-
удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;
-
забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;
-
підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;
-
організація роботи з талановитими дітьми через діяльність, курсів за вибором, МАН, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;
-
підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньошкільної методичної роботи;
-
мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетентностей;
-
робота над удосконаленням сучасного уроку;
професійне становлення молодих учителів тощо.
В 2021/2022 н.р. членами ПСППОО фізико-математичного напрямку було проведено два засідання:
І засідання було проведено 18 серпня 2021 року на тему: «Інструктивно-методична нарада щодо організації навчально-виховного процесу з математики, фізики та астрономії в закладах освіти Великокучурівської ТГ у 2021/2022 навчальному року» в Великокучурівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені В.Бузенка.
ІІ засідання відбулося 25 лютого 2022 року, в онлайн форматі в Годилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів на тему: «Вивчення та обговорення модельних навчальних програм з математики 5-6 класів та вибір підручників “Математика” 5 клас» .
Вчителі ПСППОО фізико-математичного напрямку протягом навчального року брали участь у різних семінарах, вебінарах та проходження курсів підвищення кваліфікації в онлайн форматі:
Великокучурівський ЗЗСО імені В.Бузенка
Томинець Альона Костянтинівна
У червні 2021 року пройшла курси з підвищення кваліфікації в ЧНУ ім.Ю.Федьковича на тему: «Застосування сучасних інноваційних технологій під час викладання математики в закладах загальної та фахової перед вищої освіти» (30 год)
У січні 2022 року на освітній платформі «Всеосвіта» пройшла курси підвищення кваліфікації за видом «конференція» на тему: «Інклюзивне навчання – рівний доступ до якісної освіти» (10 год).
Савчук Оксана Василівна
У червні 2021 року пройшла курси з підвищення кваліфікації в ЧНУ ім.Ю.Федьковича на тему: «Застосування сучасних інноваційних технологій під час викладання математики в закладах загальної та фахової перед вищої освіти» (30 год)
У листопаді 2021 року пройшла навчання вчителів математичної освітньої галузі ЗЗСО за програмою «Реалізація Державного стандарту базової середньої освіти на засадах Концепції «Нова українська школа»» (30 год)
Маковій Людмила Василівна
У вересні-жовтні 2021 року пройшла курси з підвищення кваліфікації при ІППОЧО Модуль2 «Технологія розвитку критичного мислення як засіб активізації пізнавальної діяльності на уроках математики». (30 год)
У листопаді 2021 року пройшла навчання вчителів математичної освітньої галузі ЗЗСО за програмою «Реалізація Державного стандарту базової середньої освіти на засадах Концепції «Нова українська школа»» (30 год)
Взяла участь у вебінарах від видавництва «Формула», «Генеза» , «Дім освіти», «Математика 5 клас НУШ: сучасний підручник»
Годилівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів
Гушул Ольга Василівна
У січні-лютому 2022 року пройшла курси з підвищення кваліфікації при ІППОЧО Модуль1 «Теоретичні та практичні основи конструювання уроку математики з компетентнісним підходом». (30 год).
Січень 2022р. курси «Безбар”єрна грамотність» на сайті Міністерства цифрової трансформації.
Мар’янчук Ольга Танасіївна
У грудні 2021 року пройшла навчання вчителів математичної освітньої галузі ЗЗСО за програмою «Реалізація Державного стандарту базової середньої освіти на засадах Концепції «Нова українська школа»» (30 год).
У травні місяці 2022 року взяла участь у вебінарі “Освітня інфографіка” та отримала сертифікат (2 год.) на освітній програмі “Promethes”.
Тисовецький ЗЗСОІ-ІІ ступенів ім. А. Дущак
Пантя Ірина Назарівна
09.09.2021 Відповідно до Листа ІППОЧО від 06.09.2021 № 01-09/456, 9 вересня 2021 року о 16.00, була учасником онлайн-наради щодо проведення масових заходів з математики у цьому навчальному році.
23.09.2021 отримала сертифікат учасника Регіонального методичного нетворкінгу щодо попередження булінгу в класному колективі «Ефективні психолого-педагогічні технології: практичний аспект».
29.09.2021 Виступ на онлайн-нараді щодо проведення обласних ігор турніру юних математиків Буковини.
23.10.2021 Ведуча VІ Обласного турніру юних математиків Буковини.
Листопад 2021 отримала Сертифікат учасника навчально-прктичного курсу «Інтерактивна дошка – інструмент сучасного вчителя».
22-28 листопада 2021 Пройшла курси при ІППОЧО щодо впровадження базового стандарту НУШ В 5 класах: «Реалізація Державного стандарту базової середньої освіти на засадах Концепції «Нова українська школа» - 30 годин
27 січня 2022Пройшла на сайті Міністерства цифрової трансформації курси «Безбар’єрна грамотність» - 6 годин.
20 січня – 3 лютого 2022 Пройшла на сайті ТОВ «Всеосвіта» курси «Організація інклюзивного середовища в закладі освіти» - 30 годин.
8 лютого, 16 лютого, 23 лютого 2022 була учасником методичних онлайн-івентів для педагогічних працівників математичної освітньої галузі із авторами модельної навчальної програми «Математика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти. – одержала Сертифікати учасника по 2 години кожен = 6 годин.
10 -19 травня 2022 пройшла курси при ІППОЧО з математики – Модуль 3: «Проєктування траєкторії розвитку професійної компетентності учителя/викладача математики30 годин.
Українець Надія Петрівна
У січні 2022 року пройшла курси з інклюзивного навчання “Школа для всіх” (30 год.) на освітній платформі EddeRa
Снячівський ЗЗСОІ-ІІІ ступенів
Правіцька Яна Володимирівна
У листопаді 2021 року пройшла навчання вчителів математичної освітньої галузі ЗЗСО за програмою «Реалізація Державного стандарту базової середньої освіти на засадах Концепції «Нова українська школа»» (30 год).
У 2022 році пройшла курси з підвищення кваліфікації при ІППОЧО Модуль 2 «Технологія розвитку критичного мислення як засіб активізації пізнавальної діяльності на уроках математики». (30 год).
Взяла участь у вебінарі “Ситуативні природничі задачі: долаємо суперечності між життям і школою, залучаючи математичну грамотність PISA” на освітній платформі “На урок”.
Взяла участь у ШМО природничо-математичного циклу; майстер-клас “Реалізація наскрізної змістової лінії” Підприємливість та фінансова грамотність” на уроках математики”.
Впродовж 2021/2022 н.р. здобувачі освіти брали участь у різних конкурсах та олімпіадах, де стали переможцями ІІ етапу, а саме:
Годилівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Математика - 6 клас - ІІІ місце - Гушул О.В.
Тисовецький ЗЗСО І-ІІ ст. ім. А. Дущак - Математика - 7 клас - ІІ місце Левицька В.І.
Годилівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Математика - 9 клас - І місце Мар’янчук О.Т.
Великокучурівський ЗЗСО І-ІІІ ст. імені В.Бузенка - Математика - 9 клас -
ІІІ місце - Савчук О.В.
Великокучурівський ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В.Бузенка - Фізика - 7 клас - ІІІ місце Савка Н.Г.
Тисовецький ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. А. Дущак - Фізика - 7 клас - ІІІ місце Українець Н.П.
Годилівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - VI обласні ігри ТЮМБ - 9 клас - І місце Мар’янчук О.Т.
Атестація педагогічних працівників
В цьому навчальному році атестувались такі педагоги:
1. Великокучурівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В. Бузенка:
Савчук Оксана Василівна, вчителька математики – претендує на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст» та присвоїти педагогічне звання «старший учитель».
2. Годилівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів:
Гушул Ольга Василівна, вчителька математики – відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший учитель».
Методична робота ПСППОО фізико – математичного напрямку відділу освіти, культури, молоді та спорту Великокучурівської сільської ради у 2021/2022 навчальному році проведена на достатньому рівні.
Однак, ПСППОО фізико – математичного напрямку відділу освіти, культури, молоді та спорту Великокучурівської сільської ради надалі буде працювати над розв’язанням таких проблем:
-
підвищення якості навчання і рівня навчальних досягнень здобувачів освіти через співпрацю вчителів, учнів, батьків;
-
ширше впроваджувати в роботу вчителів інтерактивні форми роботи;
-
збільшити використання комп’ютерних технологій в освітньому процесі, для цього необхідно постійно підвищувати інформаційно-комп’ютерну грамотність вчителів;
-
підвищення результативності участі в олімпіадах, конкурсах, через:
-
систематичну роботу з талановитими дітьми;
-
здійснення діагностики і постійне оновлення банку талановитих та обдарованих дітей;
-
підвищення творчої активності педагогів;
-
висвітлення проведення заходів на сторінках періодичної преси та сайтах;
-
брати участь у конкурсі «Учитель року»;
-
підвищення творчості ініціативи методичних об’єднань;
-
спрямувати роботу педагогічних працівників на виконання Концепції НУШ.