
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Великокучурівської сільської ради
Чернівецького району Чернівецької області
18.08.2023
засідання 1
18.08.2023 року на базі Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся методичний онлайн-дайджест та секційне засідання предметно-методичного напрямку початкових класів.
Перше засідання предметно-методичного напрямку початкових класів відбулося у формі методичної наради на тему: «Організаційно-методичні аспекти на 2023/2024 н.р.». Мойсюк А.М. ознайомила зі звітом про роботу предметно-методичного напрямку початкових класів за минулий навчальний рік. Присутні обговорили, внесли зміни і затвердили план роботи предметно-методичного напрямку початкових класів на 2023-2024 н. р., визначили пріоритетні завдання. Крім цього, було розглянуто нормативно-правові документи щодо організації освітнього процесу. Обговорили та опрацювали внесені зміни до навчальних програм, методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів. Проаналізували навчальні підручники, зошити, посібники для початкової школи, вимоги до календарного планування в початкових класах. Розглянули інструкції щодо ведення Класного журналу в 1-4 класах загальноосвітніх навчальних закладів. Робота предметно-методичного напрямку початкових класів була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-освітньому процесі дітей з особливими потребами.
15.11.2023
засідання 2
15 листопада 2023р. на базі Великокучурівського ЗДО "Казка" та Великокучурівського ЗЗСО І - ІІІ ступенів ім. В. Бузенка відбулося об'єднане засідання професійних спільнот, а саме: дошкільної, інклюзивної та початкової освіти на тему: «Формування освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації діяльнісного підходу та принципу дитиноцентризму в Новій українській школі». Тема напряму початкової освіти: «Забезпечення якісної освіти на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації державних освітніх ініціатив в Новій українській школі».
Керівник напряму початкової освіти Мойсюк А.М. ознайомила присутніх з планом роботи.
Вчителі мали змогу побувати у 4-А класі на уроці математики, тема «Швидкість. Час. Відстань.», який проводила вчитель Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В. Бузенка Струтинська О.О. разом з асистентом вчителя Гуцул І.А. Учасники засідання мали змогу на практиці побачити модель співпраці вчителя і асистента вчителя.
Вчитель 1-Б класу Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В. Бузенка Веркаш О.В. провела урок з української мови. Навчання грамоти на тему «Велика буква Т. Читання слів, речень і тексту з вивченими літерами». Урок проведений на достатньому наочному, методичному і етичному рівні.
Вчителька 1 класу Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Вонча Х.Д. разом з вихователем Шкробанець Ю.О. запросили усіх присутніх у творчу майстерню і провели з педагогами заняття з ліплення на тему: «Гарбузи у кошику». «Художньо-продуктивна діяльність на уроках/заняттях образотворчого мистецтва (розвиток дрібної моторики)». Ціллю заняття було показати важливість роботи з розвитку дрібної моторики рук починаючи з дошкілля та продовжуючи в початковій школі.
Під час практикуму «Розвиваючі ігри нового покоління» Федірко Л.Л. вчитель 4 класу Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів познайомила педагогів з новими та цікавими іграми. Тема «LEGO-технологія – чарівні цеглинки успіху». Учасники засідання мали змогу переглянути відеозаняття проведеного в ДП Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Співпраця вчителів початківців і вихователів дуже важлива. Вона допомагає уникнути труднощів, стресових ситуацій при адаптивному періоді першокласника.
Учасники засідання відвідали уроки та заняття, де мали змогу практично побачити співпрацю школи та дошкільного закладу. Зустріч вчителів та вихователів була плідною, корисною та емоційною. Учасники засідання висловили свої побажання, враження та пропозиції від проведених заходів.
Керівники напрямів Мойсюк А.М., Бураковська А.В. та Сушинська М.В. підвели підсумки та зазначили важливість співпраці дошкільного, інклюзивного та початкового напрямів.
Усім дякуємо за плідну співпрацю, бажаємо творчих успіхів у подальшій роботі.
01.03.2024
засідання 3
01 березня 2024 р. на базі Тисовецького ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Анни Дущак відбулося спільне практичне засідання напрямів ПСППОО Відділу ОКМС Великокучурівської с/р, а саме: іноземної мови та початкової освіти на тему: «Розвиток критичного мислення учнів початкових класів через діяльнісний підхід в освітньому процесі»
Тема напряму початкової освіти: «Роль вчителя у формуванні критичного мислення через діяльнісний підхід»
На початку практичного засідання директор Тисовецького ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Анни Дущак Сушинський Ю.М. привітав усіх учасників заходу. Керівник напряму початкової освіти Мойсюк А.М. повідомила тему засідання та ознайомила з планом роботи професійної спільноти педагогів. Учасники засідання мали змогу відвідати відкритий урок з математики у 2 класі на тему: «Дія множення. Знак множення. Заміна додавання множенням. Розв’язування задач», який провела вчителька початкових класів Якобчук С.Д.
Варто відзначити, що застосовані інноваційні стратегії на уроці були спрямовані на розвиток критичного мислення в учнів через діяльнісний підхід.
Цікаву та захаплюючу інтелектуально-розважальну командну гру Quiz-шоу «Маленькі дослідники» провели з учнями 3 класу вчителька початкових класів Городинська В.В. та вчителька англійської мови Діденко А.М. Даний захід показав, що це не просто інтелектуальна гра, а відмінний спосіб провести час з користю, отримати багато позитивних емоцій та вражень.
Вчителькою початкових класів Великокучурівського ЗЗСО І –ІІІ ступенів ім. В.Бузенка Дем’ян І.Г. було проведено практикум з педагогами на тему: «Методи та прийоми розвитку критичного мислення на уроках математики та української мови», під час якого всі вчителі мали можливість практично попрацювати із даними методами та прийомами, а саме: метод Fishbone, діаграма Вена, шість капелюхів.
Майстер - клас «Я це роблю так. Щоденні 5” і “Щоденні 3”» для присутніх учасників засідання провела вчителька початкових класів Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Єричук І.І., на якому продемонструвала практичне використання технологій «Щоденні 5» і «Щоденні 3», що сприяють формуванню ключових компетентностей учнів та розвитку критичного мислення.
Панорама відкритих ідей «Використання технології розвитку критичного мислення в освітньому процесі НУШ», де учасники засідання мали змогу поділитися досвідом роботи з впровадженням в освітній процес технології розвитку критичного мислення через діяльнісний підхід.
Головний спеціаліст Відділу ОКМС Оксана Пилипко та керівник ПСППОО Відділу ОКМС Великокучурівської с/р Наталія Собко відзначили гарну співпрацю, теплу, дружню атмосферу зустрічі та обмін досвідом учасників спільнот, що сприяло підвищенню фахового рівня та професійної майстерності учасників засідання.
Підсумком засідання було обговорення та прийняття методичних рекомендацій. Завершилось засідання спільних напрямів словами подяки, взаємного побажання здоров’я, мирного неба, перемоги Україні.