
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Великокучурівської сільської ради
Чернівецького району Чернівецької області
МЕТОДИЧНИЙ ОНЛАЙН-ДАЙДЖЕСТ
засідання 1
22.08.2022
22.08.2022 року на базі Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся методичний онлайн-дайджест та секційне засідання предметно-методичного напрямку початкових класів Великокучурівської СТГ.
Перше засідання предметно-методичного напрямку початкових класів відбулося у вигляді педагогічного кола з методичних питань на тему: «Модернізація початкової освіти – актуальна вимога сьогодення. Метою було проаналізувати роботу вчителів початкових класів за минулий навчальний рік та організувати навчально-освітній процес на новий навчальний рік. На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів НУШ.
Організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному навчальному закладі. У зв’язку з цим, першочерговим завданням діяльності педагогів стає – соціально-психологічна підтримка здобувачів освіти. Під час засідання ознайомилися і опрацювали нормативно-правові документи, які регламентують функціонування початкової школи. Обговорили методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у початковій школі закладів загальної середньої освіти у 2022/2023 н. р. Розглянули інструкції щодо ведення Класного журналу в 1-4 класах загальноосвітніх навчальних закладів. Проаналізували навчальні підручники, зошити, посібники для початкової школи, вимоги до календарного планування в початкових класах, методичні рекомендації до проведення першого уроку. Оглянули новинки педагогічної літератури та фахових видань. Прозвітували про готовність класів-кабінетів початкової ланки освіти до роботи в новому навчальному році. Обговорили та опрацювали внесені зміни до навчальних програм, критерії оцінювання та зміни у веденні журналу. Затвердили план роботи предметно-методичного напрямку початкових класів на 2022/2023 н.р.



21.10.2022

засідання 2
21.10.2022 року на базі Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено засідання напряму початкової освіти Великокучурівської ТГ. Темою засідання було: «Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи». Керівник напряму початкової освіти ПСППОО Мойсюк А.М. ознайомила присутніх з планом роботи. Вчителі мали змогу побувати у 3-Б класі на уроці української мови, який проводила вчителька Пилипик Н.В. разом з асистентом вчителя Дуган О.Б. Урок був надзвичайно змістовним та пізнавальним. Учасники семінару мали змогу на практиці побачити модель співпраці вчителя і асистента вчителя. Робота в команді передбачає розподіл обов’язків між вчителем та його асистентом. Вчителька 4-Б класу Вонча Х.Д. провела фрагмент уроку з математики «Формувальне оцінювання в НУШ як ресурс розвитку особистості здобувачів освіти» із застосуванням електронного ресурсу КМ МЕДІА. Під час майстер-класу було проведено такі види оцінювання: самооцінювання, взаємооцінювання та словесне оцінювання на кожному етапі роботи. Впродовж роботи з навчальною програмами «Розумники», «Kahoot» використовували цеглинки Lego. Підсумком майстер-класу був метод «Зоряне небо». Очікуваних результатів було досягнуто.
На засіданні виступила Булезюк Г.О., вчителька початкових класів з інформацією про педагогічну діяльність вчителя під час інституційного аудиту. Вона проаналізувала форму спостереження експерта за навчальним заняттям, на що повинен звернути увагу вчитель під час планування та проведення навчального заняття. Звернула увагу на аспекти збору інформації в оцінюванні якості педагогічної діяльності вчителя. Зазначила, що велику увагу слід приділити розвитку і формуванню ключових компетентностей, адже це є головним завданням навчального заняття.
Каліненко О. О. виступила з доповіддю на тему «Сертифікація вчителів - ключ до успіху у професійній діяльності». З власного досвіду вона розказала про переваги проходження сертифікації для вчителів молодших класів. Сертифікація - це засіб самореалізації, зазначила вчителька. Вона пояснила, що дана процедура призначена, щоб стимулювати вчителів з високим рівнем майстерності. Метою введення сертифікації є поступова заміна традиційної атестації на більш сучасні форми перевірки компетентності. Адже успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації. Учителю присвоюють відповідну кваліфікаційну категорію, педагогічне звання. Термін дії сертифіката про сертифікацію 3 роки. Протягом цього часу сертифікований працівник буде отримувати 20% до заробітної плати. Педагогиня поділилася досвідом проходження всіх трьох етапів сертифікації та детально роз’яснила всі умови та правила участі у даній процедурі.
Родзинкою засідання був виховний захід «Український борщ – національний бренд кулінарної культури», який провели Шкробанець Ю.О –вихователь, Юркевич І.В. – асистент вихователя, Каліненко О.О. – вчителька 4 - А класу.
Усім дякуємо за плідну співпрацю, бажаємо творчих успіхів у подальшій роботі.














09.03.2023
засідання 3
9 березня 2023 року на базі Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулося засідання напряму початкової освіти ПСППОО відділу ОКМС Великокучурівської с/р на тему: «Нова українська школа: ключові компетентності». Головне завдання сучасної системи освіти - створення умов для якісної освіти, впровадження компетентнісного підходу - це найважливіша умова, що працює на підвищення якості освіти.
На засіданні були присутні вчителі 1-2 класів початкової школи Великокучурівської ТГ, спеціаліст Відділу ОКМС Юлія Єреміца, завідувач ПСППОО Наталія Собко, адміністрація закладу. З планом роботи ознайомила присутніх керівник напряму початкової освіти Алла Мойсюк.
Згідно плану роботи засідання розпочалося з відкритого уроку в 1 класі на тему: «Маса. Кілограм. Порівняння одиниць вимірювання маси», який провела вчителька Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Алла Мойсюк. Значна увага на уроці приділялася реалізації вимог принципу свідомості, самостійності та активності учнів у навчанні. Це непогано вдалося зробити на етапі практичної роботи. На уроці використовувались різні компетентності через інтерактивні форми навчання. Доречно були використані словесні, наочні і практичні методи.
Марія Цуркан, вчителька 2 класу провела цікаву мовознавчу гру на тему: «Нас єднає мова», яка була спрямована на піднесення престижу української мови серед дітей, виховання в підростаючого покоління поваги до мови свого народу, його культури та традицій. Цікаві завдання до мовознавчої гри присвяченій Дню рідної мови, які дали можливість учням перевірити глибину своїх знань з української мови, сприяли формуванню духовно багатої мовної особистості.
Керівник напрямку початкової освіти ПСППОО Алла Мойсюк провели круглий стіл на тему: «Компетентісний підхід в рамках НУШ», де учасники засідання поділилися досвідом роботи у своїй щоденній практиці.
Галина Дам’ян – вчитель початкових класів Тисовецького ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. А. Дущак, презентувала доповідь на тему: «Умови реалізації компетентісного підходу до навчання молодших школярів».
Наталія Карча - вчитель початкових класів Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В. Бузенка, презентувала та поділилася досвідом роботи з теми: «Формування ключових компетентностей через інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики».
Важливо пам’ятати, що компетентнісний підхід – лише один із чинників, що сприяють модернізації змісту освіти, він лише доповнює низку освітніх інновацій, не применшуючи значення класичних підходів.
При обговоренні всі учасники засідання виступили та висловили свої враження від проведених заходів. Підсумком засідання було обговорення та прийняття методичних рекомендацій.
Усім дякуємо за плідну співпрацю. Все буде Україна!








