Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Великокучурівської сільської ради
Чернівецького району Чернівецької області
Серпень 2023
засідання 1
17 та 22 серпня 2023 р. на базі Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Бузенка відбулося І засідання предметно-методичного напрямку природничого циклу Великокучурівської СТГ (вчителі біології, екології, географії, хімії та природничої освітньої галузі НУШ 5-6 кл.)
1. Вчителі природничого напрямку побували на методичному онлайн- дайджесті з ІППОЧО щодо Особливості викладання шкільного курсу географії, хімії, біології, екології та інтегрованих курсів природничої галузі НУШ 5-6 кл. (Пізнаємо природу та Географія).
Методисти та викладачі кафедри природничо –математечних дисциплін ІППОЧО, колеги з закладів Чернівецької області ознайомили з методичними рекомендаціями по предметах, поділилися досвідом роботи. Особливо акцентували увагу на предмети НУШ 5-6 кл. щодо навчальних програм, календарного планування, оцінювання НУШ, безпечного освітнього середовища, психологічної підтримки та ін.
2. В очному форматі педагоги Великокучурівської СТГ опрацювали методичні рекомендації з предметів та затвердили план роботи природничого напрямку на 2023 -2024 н.р.
Грудень 2023
засідання 2
Кредо: “Відкрити в кожній дитині душу творця,
дати їй змогу пробудитися та розквітнути”
05 грудня 2023 р. на базі Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ст. відбулося засідання вчителів природничого напрямку (біологія, хімія, географія, інтегрований курс “Пізнаємо природу”) на тему: “Розвиток розумових та пізнавальних здібностей на уроках через формування освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації НУШ ”.
На засіданні були присутні педагоги природничого напрямку Великокучурівської ТГ, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту О.Н.Пилипко, керівник ПСППОО відділу ОКМС Н.В.Собко, адміністрація закладу.
Відкритий урок з географії у 6 кл. на тему: “Склад та будова атмосфери”, продемонструвала вчителька Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Я.Д.Сандіна. Урок був проведений на високому методичному рівні, продуманий, з вдало підібраною наочністю та різноманітним дидактичним матеріалом, чітко дотримані вимоги НУШ, де основну роль відіграє здобувач освіти.
Учасники засідання побували на інтегрованому виховному заході з хімії та біології “Хто зверху” (9-11 кл.), який представили вчительки Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Б.Д.Тимчук та М.С.Ващук . Конкурс був захопливий, команди дівчат та хлопців продемонстрували міжпредметні зв’язки хімії та біології, розширили загальну ерудицію, логічне мислення, вміння працювати в команді. За результатами семи конкурсів перемогу отримали – дівчата (35 і 50 “оксигенчиків”).
Також відвідали заняття за інтересами “Цікава подорож Краплинки”, який провели О.Д.Губка, вихователька старшої групи “Пізнайко”, Л.Л.Федірко, вчителька 4 кл. та вчителька географії Я.Д. Сандіна Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Наступність між дошкільною та початковою освітою – це створення єдиного освітнього процесу, цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості. Захід показав тісний зв'язок дошкільного закладу з початковою ланкою освітнього закладу.
Вчителька географії, директорка Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. М.В. Головряк провела з колегами майстер-клас на тему: “Квест як засіб розвитку компетентності та пізнавальної діяльності здобувачів з географії”. Вчителі мали змогу в квесті перевірити свої знання з теми: “Африка”, та зрозуміти значення таких уроків в освітньому процесі.
Козоглодюк М.М., вчителька географії Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В.Бузенка провела з вчителями практикум на тему: “Розв’язування географічних задач – важлива складова у вивченні географії”. Дві групи вчителів практикувались в розв’язуванні задач різних категорій складності з тем: “Масштаб”, “Форма й розміри Землі”, “Атмосфера”, “Гідросфера”, “Літосфера”, “Горизонт”.
Керівник ПСППОО відділу ОКМС Н.В. Собко відзначила продуктивність зустрічі, атмосферу доброзичливості, співпрацю, бажання учасників спільноти пізнавати нове.
Зростання педагогічної компетентності вчителів неможливе без самостійної та системної роботи над власним вдосконаленням, а методична спільнота покликана допомогти педагогам у цьому.
Не існує чітких методик або вказівок щодо підвищення ефективності освітнього процесу, які були б універсальними для всіх вчителів. Їх вибір залежить від умов, за яких він відбувається, активності здобувачів освіти та інших факторів.