top of page

17.08. 2022

засідання 1

17 серпня 2022 року відбулося перше засідання естетично-виховного напряму професійної спільноти педагогічних працівників освітнього округу  відділу ОКМС «Виховання в сучасному вимірі:  менеджмент організації виховної роботи класних керівників у 2022-2023 н.р. Пошук  ефективних  рішень».

Питання для обговорення:

  • Аналіз результативності виховної роботи за минулий навчальний рік.

  • Завдання по здійсненню виховання здобувачів освіти у вимірах Нової української школи.

  • Обговорення програми «Нова українська школа» у поступі до цінностей», яка розглянута та затверджена Вченими Радами Інституту проблем виховання (протокол No 6 від 02 липня 2018 року) та Інституту модернізації змісту освіти (протокол No 7 від 26 вересня 2018 року).

  • Огляд літератури, директивних і нормативних документів, інструктивно-методичних матеріалів із питань планування й організації виховної роботи у 2022/2023 навчальному році, зокрема методичних рекомендацій щодо проведення Першого уроку на тему: «Ми українці: честь і слава незламним!»

  • Розробка стратегій планування виховної роботи з класами. Рекомендації щодо змістового наповнення планів виховної роботи та їх оформлення.

  • Ознайомлення з планом роботи напряму на 2022/2023 навчальний рік.

изображение_viber_2022-08-25_15-43-13-067.jpg
изображение_viber_2022-08-25_15-43-17-160.jpg
изображение_viber_2022-08-17_11-25-25-989.jpg

07.12. 2022

засідання 2

Виховний процес має бути, як визначається у програмі Нової школи,  невід'ємною складовою усього освітнього процесу й орієнтуватися на загальнолюдські цінності, а також говориться, що «найосвіченіша людина може стати найгіршим злочинцем, якщо не розуміє і не поділяє загальнолюдські цінності. Нова українська школа буде формувати ціннісні ставлення і судження, які служать базою для щасливого особистого життя та успішної взаємодії з суспільством». Цільовим мейнстримом  освіти сьогодення є формування нової людини, що володіє «мисленням вищого порядку», яке має бути критичним, креативним і піклувальним. Здобувач освіти повинен прагнути до постійного саморозвитку, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення, бути здатним до вибору із численних альтернатив, що пропонує сучасне життя, цілеспрямовано використовувати свій потенціал як для самореалізації в особистісному й професійному плані, так і в інтересах суспільства й держави. Якщо людина володіє навичками критичного мислення, це означає, що вона вміє перемагати сумніви, аналізувати інформацію, протистояти впливам і маніпуляціям, – тобто володіє необхідними інструментами, щоб зробити власне життя більш осмисленим та успішним.

7 грудня 2022 року на базі Снячівського ЗЗСО I-III ступенів відбулося засідання естетично-виховного напряму на таку тему: «Концептуальні засади Нової української школи: ключові компетентності, ціннісні орієнтири, освітні результати».

  • Назарак М.С., класний керівник 5-Б класу Годилівського ЗЗСО I-III ступенів, провів з учасниками напряму змістовний прес-діалог  («Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти в контексті Нової української школи. Традиції та інновації у виховній діяльності класного керівника НУШ»).

  • Маковій Л.В., класний керівник 5-Б класу Великокучурівського ЗЗСО I-III ступенів ім. В. Бузенка, обговорила з колегами за круглим столом таку важливу тему: «Партнерство заради майбутнього. Співпраця класного керівника з батьками в умовах Нової української школи».

  • Дущак О.Т., класний керівник 5-Б класу Тисовецького ЗЗСО I-II ступенів ім. Г. Дущак,  організувала цікавий практикум («Організація діяльності дитячого колективу та планування роботи класного керівника  в умовах НУШ»).

  • Войтко Н.В., класний керівник 10 класу Снячівського  ЗЗСО I-III ступенів, презентувала свої поетичні збірки на виховній справі «Поезії слова чарівні».

Наприкінці засідання відбулося обговорення. Учасники естетично-виховного напряму внесли свої пропозиції та побажання. Н.П. Куруляк, керівник естетично-виховного напряму, підводячи підсумки роботи наголосила, що потрібно  реалізовувати нові підходи до виховання відповідно до потреб вікового і морально-духовного розвитку дитини, з урахуванням її індивідуальних особливостей, а також підвищувати професійну компетентність із питань сучасних підходів до організації виховного процесу.

10.03. 2023

засідання 3

10 березня 2023 року на базі Тисовецького ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Анни Дущак відбулося засідання естетично-виховного напряму професійної спільноти педагогічних працівників освітнього округу Відділу ОКМС на тему «Т.Г. Шевченко: спроби виходу за межі стереотипів». Шевченко як температурний вимір національного здоров'я. Видужати, знищивши нав'язливі стереотипи, - ось завдання нового часу. Пізнати велич Кобзаря - це уникнути деморалізації і зберегти національну свідомість.

Акостакьоає Л.І., класний керівник 10-А класу Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В.Бузенка, підготувала дискусійну платформу «Шевченко і сьогодення». Учасники засідання активно обговорювали такі питання: «Відомі і маловідомі факти із життєпису Т.Шевченка», «Художник із душею поета чи навпаки?», «Чи був би Шевченко політкоректним у сучасній Україні?», «Шевченкові заповіти у проєкції на сучасність». Любов Іванівна показала  Шевченка без шароварщини, пофантазувала про його можливі соціальні мережі, блогерство,  про що і як би написав, на чиї сторінки підписувався б у цей період, кого б, можливо, репостив, які фотографії/ілюстрації докладав до постів тощо.

Сушинська С.С., педагог-організатор Тисовецького ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. А.Дущак, підготувала цікавий практикум «Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти шляхом вивчення творчої спадщини Т. Шевченка». Світлана Сергіївна поділилася з колегами креативними ідеями, як подати творчість поета сучасно і нешаблонно, як зробити уроки про Шевченка і його творчість цікавими, де знайти додаткові матеріали, як достукатися до учнів, щоб вони бачили живу людину, а не рядки підручника.

Бузила Н.В, класний керівник 10 класу Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів,  запропонувала усім членам напряму створити портрет митця («Артпростір. На каву з Шевченком»). Педагоги декламували улюблені вірші Шевченка та розмірковували про те, як зробити класика доступним і сучасним, що спонукає взагалі осучаснювати його образ.

Стефанчук Л.В., вчитель музичного мистецтва Снячівського  ЗЗСО І-ІІІ ступенів, презентувала музичні проєкти на слова Шевченка, показала зв’язок між творчістю поета та сучасним мистецтвом, прокоментувала якість такої мистецької інтеграції. Адже сьогодні його тексти звучать не тільки на камерних сценах Будинків культури під супровід бандури, а й на рок-фестивалях, які збирають багатотисячні аудиторії. Учасники засідання прослухали декілька композицій і поділилися один з одним, яка саме інтерпретація є найбільш вдалою, кому з музикантів удалося зачепити на рівні емоцій найбільше.

Мінтенко О.М., класний керівник 7-А класу Тисовецького ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. А.Дущак, підготувала дуже цікавий і сучасний виховний захід «Думи мої, думи мої…». Здобувачі освіти продемонстрували акторське виконання творів Шевченка, розкрили велич і безсмертя україн­ського поета, світового генія, майстра слова, показавши красу і неперевершеність його творів.  Їм вдалося розчулити присутніх глибиною шевченківського слова і мудрості.

Наприкінці засідання відбулося обговорення. Ми досягли мети – по-новому поглянули на митця - через сучасне мистецтво, міжнародну політику та сучасну музику. Шевченко довіку насущний!

НАШІ КОНТАКТИ

НАША АДРЕСА

  • Facebook

Телефон: (03735) 67045

Email: vkosvita@ukr.net

59052, Україна, Чернівецька область, Чернівецький район, с.Великий Кучурів, вул. Головна, 1

bottom of page